O nás

Cristali přináší potěšení z českého skla

Křišťálové údolí, místo bohaté sklářské tradice a centrum sklářského umění, se stává domovem exkluzivní kolekce luxusních svícnů a svíček Cristali. Tyto jedinečné umělecké produkty spojují bohatou historii a moderní design českého skla. Každá ručně, s láskou vyrobená svíčka Cristali je originálem trvalé hodnoty.

Firma Cristali si pro svou tvorbu pečlivě vybírá přední české designery a její produkty jsou cenným uměleckým dílem. Ve společnosti Pačinek Glass z Kunratic u Cvikova, která se specializuje na hutní a ručně foukané sklo, vznikla třídílná výběrová kolekce svíček Bubble. Liberecké bratrské duo Salansky, hrající si s rozmanitými styly, pro Cristali vytvořilo soubor Elements, kde každý ze svícnů znázorňuje jeden ze čtyř přírodních živlů. Červená evokuje plameny ohně, křišťálové sklo napodobuje křištálově čistou vodu, modré tóny připomínají lehkost vzduchu a zelená zase zemitou půdu. Barvy svíček, ale i smyslné nebo tajuplné vůně umožňují lidem podtrhnout svou osobnost a náladu. I vosk, jímž se svíčky v Železném Brodě plní, pochází z Křišťálového údolí

Cristali založil v roce 2022 mladý kreativní tým okouzlený krásnou českého skla. Cílem společnosti je přinášet do interiérů radost a potěšení z kvalitního ručně foukaného skla a upevnit dlouholetou tradici českého sklářského umění. Dopřejte si i Vy jeho osobitý dotek.

 

2_33_34_2Návrh bez názvu (12)5